Podręcznik – Oblicza Epok od Wydawnictwa WSiP

Podręcznik do języka polskiego powinien poruszać różne zagadnienia od literatury, aż do zagadnień historycznych. Taki podręcznik powinien również opowiadać o różnych epokach, który przybliżą odległe już czasy i opowiedzą o tym, co miało kiedyś już miejsce. Takim podręcznikiem jest pozycja Oblicza Epok 1.1 od wydawnictwa WSiP, z którym uczeń może się spotkać już w pierwszej klasie szkoły średniej. Książka została stworzona przez grupę autorów: Dariusz Hemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski.

Seria Oblicza Epok- część pierwsza serii wsip

Oblicza Epok to seria, którą można przygotować ucznia nie tylko do lekcji, ale także do matury. Seria podręcznikowa jest dostosowana do wymogów matury podstawowej oraz rozszerzonej z języka polskiego. W książce można znaleźć wiele definicji, a także zagadnień historycznych, które sprawią, że uczeń będzie świetnie przygotowany do matury. W pierwszej części podręcznika Oblicza Epok można znaleźć zagadnienia dotyczące Biblii w literaturze i kulturze, Średniowiecza, a także literatury Greków oraz Rzymian. Co jeszcze można znaleźć w tej serii książkowej? 

Oblicza epok 1.1 podręcznik– co można znaleźć w podręczniku?

Oblicza Epok to podręcznik, który zawiera wiele tekstu, ale nie tylko. W książce można także znaleźć dodatki urozmaicające treść. Mowa tutaj o różnych obrazach, grafikach, które sprawią, że podręcznik nie będzie ucznia nudził. W książce można także znaleźć liczne tabelki, schematy, które będą prezentowały wiedzę w ciekawy i przejrzysty sposób. Dodatkowo treść w książce jest napisana dużą, wyraźną czcionką, która sprawi, że treść będzie można szybko czytać. Jest to ważne, szczególnie w przypadku literatury. W książce można znaleźć bardzo dużo tekstu od sławnych polskich pisarzy. Jednakże jest też dużo innych tekstów od zagranicznych pisarzy. Książka ma także wiele zadań, które sprawdzają nową wiedzę ucznia. Warto się zapoznać z serią podręcznikową od wydawnictwa WSiP, które zostało dopasowane do aktualnych wymogów Ministerstwa Edukacji.